Václav Bubla - BES

PRODEJ A SERVIS SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKY

--------------------------

Prodej na splátky

---------------------------------

Zdroje článků:

 

---------------------------------

NOVINKY

Provádíme montáže satelitních kompletů:

Nově komplet pro dvě družice Astra 23,5 a Astra 19,2 na jednu TV v ceně od 4999,-Kč

Nově možnost získat 3 roky záruky na karty Skylink ze SAT kompletů

Jednotlivé komplety v cenách od 3500,-Kč

Dvojité komplety v cenách od 6500,-Kč

Vícenásobné komplety od 11500,-Kč

Satelity

 

Digitální vysílání v regionech

       Ani mávnutí kouzelného proutku nezařídí přechod České republiky na zemské digitální vysílání ve stejný okamžik na celém území. Zapínání digitální televize a vypínání té staré, analogové, probíhá postupně po menších částech Česka - regionech. Jako první se s původním televizním vysíláním rozloučili diváci na Domažlicku. Poslední lidé v republice o něj přijdou v červnu 2012 na Zlínsku a Jesenicku.

Pokračování článku: ZDE

Jan Potůček - 7. 11. 0:00

První zkušenosti s digitální televizí na Domažlicku

Signál přechodného digitálního multiplexu A dosahuje i do míst, kde to teoretické mapy pokrytí Českých radiokomunikací nepředpokládaly. Divákům ale vadí absence televize Nova v programové nabídce, dva nové digitální programy České televize jim nestačí. Řada domácností řeší kvůli Primě problém s kombinovaným digitálním a analogovým příjmem. Valná většina diváků na Domažlicku totiž chytá Primu z vysílače v Plzni, zatímco multiplex A vysílá z Vraního vrchu u Domažlic. To však vyžaduje hned dvě přijímací antény.

Pokračování článku: ZDE
 

Jan Potůček - 1. 11. 0:00

Digitální televize dorazila na Domažlicko, ale bez Novy

Televizní diváci na Domažlicku mohou od půlnoci na dnešek přijímat signál zemského digitálního multiplexu A. Čtyři programy České televize a sedm okruhů Českého rozhlasu digitálně vysílá na kanálu 38 z Vraního vrchu, odkud lze souběžně naladit také analogový signál ČT 1, ČT 2 a TV Nova. Digitální síť oproti původní představě zatím neobsahuje Novu, protože té se stále nepodařilo získat povolení od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Radní ale tvrdí, že Nova žádné další povolení k digitálnímu vysílání na Domažlicku nepotřebuje.

Pokračování článku: ZDE